Pierwsza wyprawka do szkoły - o czym należy pamiętać?

Jeśli szykujesz się do wysłania swojego dziecka do pierwszej klasy szkoły podstawowej, jest kilka niezbędnych przedmiotów, które powinno mieć w swoim szkolnym zestawie. Podstawy obejmują plecak, zeszyty, ołówki lub długopisy, gumki i całe wyposażenie piórnika. Jeśli to możliwe, najlepiej zaopatrzyć się w solidne pudełko na lunch i butelkę na wodę. Ważne jest, aby upewnić się, że Twoje dziecko ma wszystkie niezbędne przybory, aby mogło odnieść sukces w klasie. Dodatkowo, jeśli szkoła wymaga jakichkolwiek podręczników lub książek bibliotecznych na dany rok, te również powinny być zakupione z wyprzedzeniem. Z tymi przedmiotami gotowymi do użycia, gdy nadejdzie pierwszy dzień szkoły, Twoje dziecko będzie bardziej niż przygotowane na sukces!

Odpowiednie przygotowanie do szkoły to też pokój dziecka

Kiedy dziecko idzie pierwszy raz do szkoły, skupiamy mocno uwagę na odpowiednim zapakowaniu tornistra. Należy mieć jednak na uwadze, że nauka będzie odbywała się również w domu przy odrabianiu lekcji. Łączy się to z zakupem biurka, krzesła oraz lampki, które umożliwią dziecku pochłanianie wiedzy również w domu. Odpowiednio przygotowane stanowisku do nauki to jeden z elementów składających się na przyszły sukces dziecka i pozwoli uzyskiwać wysokie wyniki w szkole dzięki odpowiedniej atmosferze w domu. Biurko będzie inwestycją na kolejne kilka lat, a pozwoli skupić się na nauce. Nie można o tym zapominać! 

Pierwsza wyprawka do szkoły - o czym należy pamiętać?

Czego nie kupować do pierwszej klasy podstawówki

Często wpadamy w szał zakupów związanych z pierwszym pójściem dziecka do szkoły. Nie należy jednak ulegać pokusie i kupować wszystkich akcesoriów, jakie wpadną nam w ręce. Każda szkoła powinna przygotować listę rzeczy najpotrzebniejszych do szkoły i warto się z nią zapoznać. Często rodzice kupują akcesoria takie jak kalkulatory, czy przyrządy matematyczne, które są dużym wydatkiem, a nie koniecznym na tym etapie nauki. To samo dotyczy książek dodatkowych do samodzielnej nauki. Należy zapoznać się z programem pierwszoklasisty i listą rzeczy, które jest mu potrzebna. Umożliwi to zachowanie odpowiedniego budżetu na wydatki związane ze szkołą i nauką.